Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie na mocy podpisanej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych umowy w dniu 17 maja 2022 r. rozpoczęła realizację zadania publicznego pod nazwą „Modernizacja Polonijnego Ośrodka Spotkań Haus Concordia – II etap”.

Celem realizacji projektu jest przeprowadzenie drugiego etapu modernizacji systemu grzewczego Polonijnego Ośrodka Spotkań Dom Concordia, wyposażenie go w instalację fotowoltaiczną oraz unowocześnienie i optymalizacja zaplecza technicznego Ośrodka. Pilna modernizacja instalacji grzewczej w Dom Concordia oraz zmiany źródeł poboru energii jest wymuszona przede wszystkim zmianą i zaostrzeniem obowiązujących w Niemczech przepisów dotyczących budynków użyteczności publicznej. link

Haus-Concordia

„Haus Concordia” jest położony w malowniczej dolinie, otoczonej lasami,  na skraju dwóch wielkich krain geograficznych Siegerland i Westerwald, nieopodal miasta Siegen.

Ośrodek

Dysponujemy pokojami wyposażonymi w WC i prysznic, salami konferencyjnymi, salą multimedialną, biblioteką połączoną z salą telewizyjną, kaplicą, dwiema stołówkami, boiskiem do koszykówki i piłki nożnej, zadaszoną sceną koncertową, dwoma miejscami na grilla i ognisko.

Dla grup

Jednym z podstawowych zadań ośrodka Haus Concordia jest tworzenie miejsca ciszy i kontemplacji, gdzie każdy człowiek poszukujący wiary może odkryć na nowo Boga i siebie. Dlatego też pragniemy zaproponować możliwość uczestniczenia w różnych formach rekolekcji. Grupy i wspólnoty mogą również zorganizować w naszym ośrodku własne wydarzenia.

Dla rodzin

Ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjny Haus Concordia posiada wszystko, czego potrzebujesz. Znajdziesz tutaj niezapomniany klimat, piękno przyrody, ciszę, świetne warunki, smaczne jedzenie i bardzo miłą obsługę.

Wydarzenia z naszego Ośrodka:

Haus Concordia poleca:

Kim jesteśmy

Właścicielem Haus Concordia jest stowarzyszenie Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Niemczech T.z., które zostało założone w październiku 1994 r. i zarejestrowane w niemieckim sądzie administracyjnym w Würzburgu w marcu 1995 r., uzyskując równocześnie status organizacji wyższej użyteczności publicznej. Założenie stowarzyszenia było możliwe dzięki zapisom traktatu niemiecko-polskiego o dobrosąsiedzkich stosunkach z 17 czerwca 1991 r.

Jako podstawowe cele organizacji członkowie założyciele wpisali do statutu m. in.: popieranie nauki języka polskiego, kultury i tradycji polskich w Niemczech, wychowanie młodego pokolenia w duchu i w zgodzie z nauką Kościoła rzymskokatolickiego,popieranie przyjaźni i wymiany kulturalnej między narodami polskim i niemieckim.

Chrześcijańskie Centrum

Stowarzyszenie, nazywane w skrócie Chrześcijańskim Centrum, zrzesza katolicką Polonię i polskich katolików skupionych i działających społecznie w polskich ośrodkach duszpasterskich. W skład Chrześcijańskiego Centrum, które obejmuje swoim zasięgiem wszystkie polskie ośrodki parafialne w Niemczech (w sumie 65), wchodzą członkowie indywidualni oraz podmioty prawne, tj. zarejestrowane stowarzyszenia parafialne. W chwili obecnej istnieją 24 takie stowarzyszenia, które są zarejestrowane w lokalnych sądach administracyjnych. W parafialnym szkolnictwie, które jest integralną częścią Chrześcijańskiego Centrum, działa ponad 165 nauczycieli świeckich, a systematyczna nauka języka polskiego prowadzona jest dla blisko 3,5 tysiąca  dzieci.

Warsztaty metodyczne

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli uczących j. polskiego przy Polskich Misjach Katolickich w Niemczech.

Projekty dla szkół

Projekty realizowane są z programu „Pod znakiem Białego Orła. Wspieranie oświaty polonijnej w Niemczech” współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polski nad Polonia i Polakami za granicą w 2019 r.

Polski ośrodek

Miejsce ważne i szczególne dla Polaków mieszających w nie tylko Niemczech. To oaza dla podróżujących po Europie, to przystań, gdzie można odpocząć w drodze.

Polskość

Chrześcijańskie Centrum to także usystematyzowane duszpasterstwo polonijne rozsiane po całych Niemczech.

Zapraszamy do odwiedzenia nas, a także do zapoznania się z wydarzeniami w naszym ośrodku:

Zbliżające się wydarzenia

0
osób odwiedziło naszą stronę w listopadzie 2021:

W każdym tygodniu odprawianych jest ponad 100 polskojęzycznych katolickich nabożeństw, można skorzystać ze spowiedzi w ponad 20 miejscach oraz odbywa się więcej niż 14 innych spotkań w języku polskim na terenie Niemiec. Aby zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami, zachęcamy do odwiedzenia strony www.duszpolonia.org.

STAŁE SPOTKANIA W NASZYM OŚRODKU

Niedzielna msza święta w Haus Concordia o 12.00.

Od 11.00 godziny wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.

KOLONIE dla dzieci i młodzieży.

Z nadzieją planujemy KOLONIE w 2022/2023 roku.
Podczas Kolonii obowiązują przepisy dla województwa Rheinland-Pfalz według Hygienekonzept für Jugendfreizeiten. Ze względu na panującą pandemię, nie wiemy jakie będą przepisy/wytyczne na czas kolonii i czy kolonie nie zostaną odwołane. Pomimo to przyjmujemy zapisy na zaplanowane Turnusy w 2023 roku, zwracając uwagę na ostatnio obowiązujące wytyczne w tym ograniczenia ilościowe na turnusach kolonijnych, prosimy o nie zwlekanie z zapisami – decyduje kolejność zgłoszeń.

Mały skrawek Polski

Wyjątkowe miejsce

Haus Concordia to ulubione miejsce spotkań i modlitwy, oaza serdeczności i spokoju.
Haus Concordia to miejsce szczególnie zawierzone Czarnej Madonnie
Haus Concordia to miejsce od niedawna zawierzone także św. Janowi Pawłowi II.
Haus Concordia to dzieło wpisane w jubileusz 70 lecia Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech
Haus Concordia to jedyna polska kaplica Miłosierdzia Bożego w Niemczech

1. Las

Ośrodek spotkań Concordia jest położony w malowniczej dolinie, otoczonej lasami i polanami, na skraju wielkiego terenu leśnego Westerwald, w odległości około 2 km od miejscowości Dermbach i 20 km od miasta Siegen.

2. Przyroda

Teren Concordii liczy niemal 4 ha. Znajdują się tu budynki mieszkalne, użytkowe i rekreacyjne, pola namiotowe oraz place sportu i zabawy. Concordia spełnia rolę ośrodka wypoczynkowego, rekolekcyjnego i formacyjnego.

3. Duchowość

Concordia to miejsce, gdzie wśród pamiątek po św. Janie Pawle II można poczuć się jak w Rzymie czy Wadowicach. Kaplica Miłosierdzia Bożego to miejsce, które zostało wybudowane dzięki łaskawości ludzi dobrego serca.

4. Rekreacja

To fantastyczne miejsce na organizacje spotkań dla parafii, grup modlitewnych w duchu chrześcijańskim pod opieką polskich duchownych.

5. Turystyka

Unikatowy klimat otoczenia ośrodku Haus Concordia, sprawia, że można tu nie tylko odpocząć naładować „akumulatory”, poznać wyjątkowych ludzi, przejść formację ale także uprawiać sporty. Wszystko w jednym miejscu.
null

KOMFORTOWE POKOJE

Kliknij i zobacz >

null

JADALNIA

Kliknij i zobacz >

null

REMONTY

Kliknij i zobacz >

null

OKOLICE

Kliknij i zobacz >

Skontaktuj się z nami

Opiekunowie ośrodka

Bracia Towarzystwa Ducha Świętego

(od lewej): br. David Pilarz (neoprofes), o. Piotr Loose (przełożony wspólnoty), o. Tadeusz Biela (dyrektor Haus Concordia), o. Paweł Szemraj (koordynator pracowników domu).

Telefon

+49 2744 771
Zamykamy biuro w dniach od 14. do 22. sierpnia 2023

Fax

Fax +49 2744 931 128

WhatsApp

+49 160 99 897 253

E-mail

concordia@haus-concordia.com

Napisz do nas

Staramy się odpisać tak szybko, jak to możliwe.

Jesteśmy tutaj:

Begegnungsstätte Haus Concordia GmbH

Geschäftsführer
Pater Thaddäus Biela

Zur Concordia 1

D-57562 Herdorf – Dermbach

NASI DARCZYŃCY

Budowa nowej kaplicy Miłosierdzia Bożego nie byłaby możliwa bez dużego wkładu wielu osób o wyjątkowych sercach. Pragniemy serdecznie podziękować za każdą pomoc, za okazaną życzliwość.

Ośrodek Haus Concordia jest systematycznie remontowany, co wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi, które wciąż musimy pozyskiwać, dlatego zachęcamy do wsparcia naszego dzieła wpłatami.

IBAN: DE 6557 3912 0000 2103 4517
BIC: GENODE51DAA Christliches Zentrum eV
Verwendungszweck: Spende Kapelle

Wirtualny spacer