Haus-Concordia

„Haus Concordia” jest położony w malowniczej dolinie, otoczonej lasami,  na skraju dwóch wielkich krain geograficznych Siegerland i Westerwald, nieopodal miasta Siegen.

Ośrodek dysponuje:

Dysponujemy pokojami wyposażonymi w WC i prysznice, salami konferencyjnymi, salą multimedialną, biblioteką połączoną z salą telewizyjną, kaplicą, dwiema stołówkami, boiskiem do koszykówki i piłki nożnej, zadaszoną sceną koncertową, dwoma stanowiskami na grilla i ognisko.

Dla grup

Jednym z podstawowych zadań ośrodka Haus Concordia jest tworzenie miejsca ciszy i kontemplacji, gdzie każdy człowiek poszukujący wiary może odkryć na nowo Boga i siebie. Dlatego też pragniemy zaproponować każdemu możliwość uczestniczenia w różnych formach rekolekcji. Grupy i wspólnoty mogą również zorganizować w naszym ośrodku własne rekolekcje.

Dla rodzin

Ośrodek wypoczynkowo rekolekcyjny Haus Concordia posiada wszystko czego potrzebujesz. Znajdziesz tutaj niezapomniany klimat, piękno przyrody, ciszę, świetne warunki smaczne jedzenie i bardzo miłą obsługę.

Kim jesteśmy

Właścicielem Haus Concordia jest Stowarzyszenie „Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Niemczech T.z.” które zostało założone w październiku 1994 r. i zarejestrowane w niemieckim sądzie administracyjnym w Würzburgu w marcu 1995 r., uzyskując równocześnie status organizacji wyższej użyteczności publicznej. Stowarzyszenie zostało założone wykorzystując zapisy traktatu niemiecko-polskiego o dobrosąsiedzkich stosunkach z 17 czerwca 1991 r.

Jako podstawowe cele organizacji, członkowie założyciele wpisali do statutu m. in.: popieranie nauki języka polskiego, kultury i tradycji polskich w Niemczech; wychowanie młodego pokolenia w duchu i w zgodzie z nauką Kościoła rzymsko-katolickiego; oraz popieranie przyjaźni i wymiany kulturalnej między narodem polskim i niemieckim.

Chrześcijańskie Centrum

Stowarzyszenie, nazywane w skrócie „Chrześcijańskie Centrum”, zrzesza katolicką Polonię i polskich katolików skupionych i działających społecznie w polskich ośrodkach duszpasterskich. W skład Chrześcijańskiego Centrum, które obejmuje swoim zasięgiem wszystkie polskie ośrodki parafialne w Niemczech, (w sumie 65) wchodzą członkowie indywidualni oraz podmioty prawne tj. zarejestrowane stowarzyszenia parafialne. W chwili obecnej istnieją 24 takie stowarzyszenia, które są zarejestrowane w lokalnych sądach administracyjnych. W parafialnym szkolnictwie, które jest integralną częścią Chrześcijańskiego Centrum działa ponad 165 nauczycieli świeckich a systematyczna nauka języka polskiego prowadzona jest dla blisko 3500 dzieci.

Warsztaty Metodyczne

Warsztaty Metodyczne dla Nauczycieli uczących j. polskiego przy Polskich Misjach Katolickich w Niemczech.

Projekty dla Szkół

In lacinia ut mi et laoreet. Nam at sed rhoncus bibendum, nibh metus blandit placerat quam.

Polski Ośrodek

Miejscem ważne i szczególne dla Polaków mieszających w Niemczech i nie tylko, to oaza dla podróżujących po Europie, to przystań, gdzie można odpocząć w drodze.

Polskość

To także usystematyzowane duszpasterstwo polonijne rozsiane po całych Niemczech.

Zbliżające się wydarzenia

Zapraszamy do odwiedzenia nas a także zapoznaniem się z wydarzeniami w naszym ośrodku:

STAŁE SPOTKANIA W NASZYM OŚRODKU

Vivamus sagittis tortor et nisi viverra, vel laoreet nisl auctor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Fusce iaculis odio nec urna metus vestibulum – commodo egestas, feugiat leo eget vulputate. Sed elementum, nulla eu varius fermentum, nibh tortor condimentum lacus, at volutpat neque mauris et leo.

KOLONIE dla DZIECI

KOLONIE LETNIE:

06.07-13.07.2019 I TURNUS

13.07-20.07.2019 II TURNUS

20.07-27.07.2019 III TURNUS

27.07-03.08.2019 IV TURNUS

03.08-10.08.2019 V TURNUS

Mały skrawek Polski

Wyjątkowe miejsce

Haus Concordia – to ulubione miejsce spotkań i modlitwy, oaza serdeczności i spokoju.
Haus Concordia – to miejsce szczególnie zawierzone Czarnej Madonnie
Haus Concordia – to miejsce od niedawna zawierzone także św. Janowi Pawłowi II.
Haus Concordia – to dzieło wpisane w jubileusz 70 lecia Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech
Haus Concordia – to jedyna polska kaplica Miłosierdzia Bożego w Niemczech

1. Las

Ośrodek Spotkań „Concordia” jest położony w malowniczej dolinie, otoczonej lasami i polanami, na skraju wielkiego terenu leśnego Westerwald, około 2 km od miejscowości Dermbach i 20 km od miasta Siegen.

2. Przyroda

Teren „Concordii” liczy niemal cztery hektary i znajdują się na nim budynki mieszkalne, użytkowe i rekreacyjne, pola namiotowe oraz place sportu i zabawy. Ośrodek spełnia rolę ośrodka wypoczynkowego, rekolekcyjnego i formacyjnego.

3. Duchowość

Miejsce gdzie można wśród pamiątek po św. Janie Pawle II można poczuć się jak w Rzymie, czy Wadowicach. Kaplica Miłosierdzia Bożego to miejsce, które zostało wybudowane dzięki łaskawości ludzi dobrego serca.

4. Rekreacja

To fantastyczne miejsce na organizacje spotkań dla parafii, grup modlitewnych w duchu chrześcijańskim pod opieką polskich duchownych.

5. Turystyka

Unikatowy klimat otoczenia ośrodku Haus Concordia, sprawia, że można tu nie tylko odpocząć naładować „akumulatory”, poznać wyjątkowych ludzi, przejść formację ale także uprawiać sporty. Wszystko w jednym miejscu.
null

”KOMFORTOWE

”Kliknij

null

”JADALNIA”

”Kliknij

null

”PRYSZNICE”

”Kliknij

null

”TOALETY”

”Kliknij

Skontaktuj się z nami

Dyrektor Ośrodka

ks. Marcin Maślak

Geschäftsführer

Pfarrer Marcin Maślak

Telefon

Tel. +49 2744 771

FAX

Fax +49 2744 931 128

WhatsApp

WhatsApp: +49 160 99 897 253

EMAIL

concordia@haus-concordia.com

Napisz do nas

Staramy się odpisać w miarę możliwości szybko.

NAPISZ DO NAS

Jesteśmy tutaj:

Zapraszamy do Haus Concordia

Haus Concordia

Geschäftsführer Pfarrer Marcin Maślak

Zur Concordia 1

D-57562 Herdorf – Dermbach

NASI DARCZYŃCY

Budowa nowej Kaplicy Miłosierdzia Bożego nie byłaby możliwa bez dużego wkładu wielu osób z wyjątkowym sercem. Pragniemy serdecznie podziękować za każdą pomoc, za każdą okazaną życzliwość.

Ośrodek Haus Concordia jest systematycznie remontowanym co wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi, które ciagle musimy pozyskiwać, dlatego zachęcamy do wsparcia tego naszego dzieła wpłatami.

IBAN: DE 6557 3912 0000 2103 4517
BIC: GENODE51DAA Christliches Zentrum eV
Verwendungszweck: Spende Kapelle

Wirtualny spacer